Villány látnivalói
-         A Pincesor A villányi pincesor a város főutcáján található. Villányban ezen kívül is találhatók pincék, a nagyobb borászatok önálló modern pincével és feldolgozóval rendelkeznek, de hagyományos bortárolókat is látogathatunk. A villányi pincesor nem csak a város, hanem a borturisták kedvelt célpontja is. A pincékben magas színvonalú, udvarias kiszolgálás fogadja őket, bort kóstolhatnak, és étkezni is lehet.
-        A  Bormúzeum – a múzeumban betekintést nyerhetünk a térség szőlőtermesztésének, szüretelésének, borkészítésének egész folyamatába.
-         A Templomhegyi – kilátó A templom-hegyi kilátó fából készült, két járószintes szép építmény, ahonnan az egész kőbánya és Villány is belátható. Távolabbra tekintve a Villányi hegység lankáiban gyönyörködhetünk.
-        A  Szársomlyó hegy A hegyet 1944-ben nyilvánították védetté. 442 m magas a hegy. A triász, a jura, a kréta, időszakból származó mészkövek egymásra rakódtak. A csodálatos hegy északra a déli, a mediterrán növények utolsó menedékhelye. 50 védett növényfajból 7 faj kizárólag itt fordul elő hazánkban. A magyar kikerics, rozsdás gyűszűvirág, moha, a méreggyilok, a magyar páfrány, a sallangvirág. Néhány állatfaj is jellegzetessé teszi a Szársomlyót. Ilyen a földön megtalálható fűrészlábú szöcske, sisakos sáska, a haragos sikló és a nagyszámban előforduló zöld, nagyon fürge faligyík.
Villánykövesdi pincesor
Az utazó számára már messziről elárulja a domboldalon két, helyenként három utcaszinten elhelyezkedő, 57 egymáshoz szorosan tapadó pincéből álló pincesor, hogy nagy hagyományú szőlővidéken jár.
Palkonyai Pincefalu
A falu déli szélén, a szőlőhegyre néző lejtőn többsoros pincefalu épült. Arról már XVII. század végi feljegyzések is szólnak, hogy itt jó fekete szőlő terem. Palkonya több hétvégi rendezvénnyel is várja az odalátogató vendégeket.
Siklós látnivalói
-       A Siklósi vár  Az egyik legépebben megmaradt hadászati létesítmény, s egyben az egyik legjelentősebb magyar reneszánsz stílusú építmény. Ma kulturális rendezvények, várjátékok, kiállítások helyszíne. Itt forgatták a ”Tenkes kapitánya” című filmsorozatot is.
-         A Dzsámi - Az oszmán hódoltság alatt a törökök erődnek használták a várat. A külvárosban mecseteket építettek, ezek közül is kiemelkedett a rózsaligettel övezett Malkocs bej dzsámi. Napjainkban múzeumként és imaházként egyaránt funkcionál.
-        A  Thermal Spa Siklós A fürdő belsőépítészete rendkívül impozáns, a medencéket körülvevő színes bástyák pedig különleges hangulatvilágukkal a vár biztonságos falait jelképezik. Minden egyes bástya belsejében meglepetés élmények várják a fürdőzőket!
Máriagyűdi Kegytemplom
Magyarország egyik legjelentősebb és legkedveltebb zarándokhelye. A kéttornyú, barokk stílusú római katolikus kegytemplomot a XVIII. században építették a ferencesek. A gyakori ima meghallgatások és a XVII. századi Mária-jelenések miatt régóta zarándokhely. A templom 2008-ban Basilica Minor rangot kapott. Máriagyűd a hazai szent helyeket összekötő Magyar Zarándokút végpontja.
Harkányi gyógyfürdő
Ez Dél-Dunántúl legismertebb fürdője. A gyógyfürdő környéke egy szép parkosított területen fekszik. Itt sétautakat alakítottak ki, amelyeken szobrok, szökőkutak, virágszigetek helyezkednek el. A gyógyvízhez kötődik egy legenda is. Eszerint az ördög szerette volna megszerezni Harkát, egy helyi lányt, de ez nem sikerült neki. Mérgében egy hatalmasat ugrott és belebújt a földbe, ahonnan azóta is kénes víz zubog.

Pécsi látványosságok

-        A  Pécsi Székesegyház   A Szent István korában alapított székesegyház Pécs óvárosában a várfal mellett található. A pécsi székesegyház több évszázad stílusjegyeit hordozza magán. A főként neoromán stílusú dóm 1882-1891 között nyerte el végleges formáját. Magyarország egyetlen négy főtoronnyal ellátott temploma Pécs jelképének számít

-         A Pécsi Ókeresztény sírkamrák    A pécsi ókeresztény sírkamrák elnevezésű régészeti bemutatóhely Pécs belvárosának északnyugati részén, a pécsi székesegyház környékén található. Az ókori Sopianae temetőjében a Kr. u. IV. században egyszerű templomokat, kápolnákat, mauzóleumot és alattuk sírkamrákat építettek római elődök.

-         Az Ókeresztény mauzóleum   1975-ben, a Szent István tér átalakításakor került felszínre a IV. század végén épült Ókeresztény mauzóleum, egy nagyméretű, egyhajós, keletre tájolt kápolna. A sírkamra többi falát falfestmények, bibliai tárgyú freskók és növényi ornamentika borítja.

-          A Széchenyi Tér Pécs belvárosának közigazgatási, kereskedelmi és idegenforgalmi központja.  A középkorban a város piactere volt. Pécs legszebb és legtöbb látványosságot mutató tere. Számos városi kulturális rendezvénynek szolgál helyszínéül.

-          A Barbakán egy XV. századi kör alaprajzú bástya, mely egyedüli az országban. A hajdani püspökvár falrendszerének része volt, melyhez a Székesegyháztól egy rövid sétával juthatunk el. A barbakán lőrésekkel, hátsó kapuval, felvonóhíddal volt felszerelve, tetején gyilokjáróval, ami egy fából készült állványszerkezet lépcsővel kombinálva, lehetővé téve a bástya körbejárását. Az építményt vizesárok vette körül.

-        A  Zsolnay Kulturális Negyed az egykori Zsolnay kerámiagyár területén létrejött új kulturális centrum Pécs egyik különleges látnivalója. A Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa Projekt legnagyobb beruházása volt az 5 hektárnyi területen létrejött kulturális negyed. Tartalmilag 4 részre tagolódik: Míves negyed, Alkotó negyed, Gyermek és családi negyed.

-       A   Pécsi Tv-torony 197 méteres magasságával Magyarország legmagasabb épülete. Az építmény a Mecsekben, az 535 méter magas Misina csúcsán áll,  18 500 tonna vasbetonból épült, és 1973 április 4-én nyílt meg. A torony kettős gyűrűből áll. A belső gyűrű 5 méteres átmérővel 135 méteres magasságig halad, a külső pedig 12 méteres átmérővel 92 méter magasságig. Gyorslifttel lehet feljutni a 72 méteren lévő üvegfalú eszpresszóig, a 80 méteres magasságban lévő nyitott kilátóterasz a presszó fölött van.

-        A  Pécsi állatkert   A Mecsek Natura 2000 területén található Pécsi állatkert és Akvárium Terrárium 1960-ban épült társadalmi munkával. Az eredetileg három és fél hektáros területű állatkert a fejlesztéseknek köszönhetően már 4 hektárra nőtt. Az állatkert a Mecsek hegység oldalában helyezkedik el, Pécs egyik szimbóluma, a 176 méter magas Tv-torony alatt. Az Akvárium Terrárium a 2016-os felújításkor az állatkertben kapott helyet, korábban Pécs belvárosban volt megtalálható.

-         A Pécsi postapalota   Pécs városának egyik legszebb és legjelentősebb épülete, melyet Pécs belvárosában, a Jókai utcában találhatunk meg. A kétemeletes épület látványa lenyűgöző. Harmonikus arányaival, Zsolnay kerámia díszítésével felhívja magára a figyelmet.

-          Zsinagóga   A Pécsi zsinagóga 1868 és 1869 között épült, terveit Feszl Frigyes, Gerster Károly és Kauser Lipót készítették. A romantikus stílusban felépített zsinagógát a 80-as évek óta felújításokkal szépítik, teljes külső megújulására azonban csak 2004-ben került sor, azóta folyamatos karbantartás alatt áll. Az épület a Dunántúl legnagyobb zsinagógája.

Mohács látnivalói

- Busójárás  Ha felfedeznénk Mohácsot, akkor nem is érkezhetnénk jobbkor a városba, mint a február 16–21. közötti napokon, hisz így megtapasztalhatjuk a híres mohácsi busójárás fergeteges hangulatát. Az ország legrégebbi télűző karneválján több száz maskarás és busó búcsúztatja majd a hideg hónapokat, sőt a felvonuláson túl számtalan programmal is készülnek a látogatók számára. Ezek mind-mind a mohácsi ízeket, hagyományokat hivatottak bemutatni, az ételkóstolókon, műhelylátogatásokon, kiállításokon, különféle bemutatókon keresztül.

- Széchenyi tér   Mohács szívében, a Széchenyi téren építészeti remekek, a keleties hangulatú Városháza, valamint a bizánci stílusú, impozáns Fogadalmi Emléktemplom vesz le minket a lábunkról. De ez nem minden, hiszen itt lelhetünk rá II. Lajos király, valamint a Három leány szobrára is, sőt innen indul a város bájos sétálóutcája is. Csupán pár percre a főtértől pedig az évszázados farsangi népszokásokat megidéző Busóudvar világába csöppenhetünk bele.

- A Duna parti sétányon is kellemesen tölthetjük el az időt.

- Mohácsi Nemzeti Emlékhely  Az 1526. augusztus 29-i mohácsi csata helyszínén, régészeti feltárásokat követően, 1976-ban nyílt meg a Történelmi Emlékhely. A park területe 1700 katona végső nyughelye.

- Szent Miklós Vízi- és Taposómalom   A Csele patak valaha volt 24 malma közül a XIV. századi gyökerű Szent Miklós vízimalom az egyetlen, amely fennmaradt, működőképes, és látogatható. A műemlék különlegessége, hogy zárt kerékházának köszönhetően patakja a házban folyik.

- Fogadalmi Emléktemplom A mohácsi Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplom, ismertebb nevén Fogadalmi templom 20. századi római katolikus templom, a város főterének meghatározó épülete.

- Kanizsai Dorottya Múzeum kiállítás és látványtár Magyarország egyik legmodernebb múzeuma a 2012-ben átadott mohácsi Kanizsai Dorottya Múzeum. A múzeum állandó tárlata és időszaki kiállításai mellett egyedülálló látványraktárral is rendelkezik. Az állandó kiállítás számos tárgy, textília és népviseleti ruha segítségével képet nyújt az oszmán-török birodalom terjeszkedése következtében Magyarországon megjelent balkáni szláv népek néprajzáról.