- A Pincesor A villányi pincesor a város főutcáján található. Villányban ezen kívül is találhatók pincék, a nagyobb borászatok önálló modern pincével és feldolgozóval rendelkeznek, de hagyományos bortárolókat is látogathatunk. A villányi pincesor nem csak a város, hanem a borturisták kedvelt célpontja is. A pincékben magas színvonalú, udvarias kiszolgálás fogadja őket, bort kóstolhatnak, és étkezni is lehet.
- A Bormúzeum – a múzeumban betekintést nyerhetünk a térség szőlőtermesztésének, szüretelésének, borkészítésének egész folyamatába.
- A Templomhegyi – kilátó A templom-hegyi kilátó fából készült, két járószintes szép építmény, ahonnan az egész kőbánya és Villány is belátható. Távolabbra tekintve a Villányi hegység lankáiban gyönyörködhetünk.
- A Szársomlyó hegy A hegyet 1944-ben nyilvánították védetté. 442 m magas a hegy. A triász, a jura, a kréta, időszakból származó mészkövek egymásra rakódtak. A csodálatos hegy északra a déli, a mediterrán növények utolsó menedékhelye. 50 védett növényfajból 7 faj kizárólag itt fordul elő hazánkban. A magyar kikerics, rozsdás gyűszűvirág, moha, a méreggyilok, a magyar páfrány, a sallangvirág. Néhány állatfaj is jellegzetessé teszi a Szársomlyót. Ilyen a földön megtalálható fűrészlábú szöcske, sisakos sáska, a haragos sikló és a nagyszámban előforduló zöld, nagyon fürge faligyík.
Villánykövesdi pincesor
Az utazó számára már messziről elárulja a domboldalon két, helyenként három utcaszinten elhelyezkedő, 57 egymáshoz szorosan tapadó pincéből álló pincesor, hogy nagy hagyományú szőlővidéken jár.
Palkonyai Pincefalu
A falu déli szélén, a szőlőhegyre néző lejtőn többsoros pincefalu épült. Arról már XVII. század végi feljegyzések is szólnak, hogy itt jó fekete szőlő terem. Palkonya több hétvégi rendezvénnyel is várja az odalátogató vendégeket.
Siklós látnivalói
- A Siklósi vár Az egyik legépebben megmaradt hadászati létesítmény, s egyben az egyik legjelentősebb magyar reneszánsz stílusú építmény. Ma kulturális rendezvények, várjátékok, kiállítások helyszíne. Itt forgatták a ”Tenkes kapitánya” című filmsorozatot is.
- A Dzsámi - Az oszmán hódoltság alatt a törökök erődnek használták a várat. A külvárosban mecseteket építettek, ezek közül is kiemelkedett a rózsaligettel övezett Malkocs bej dzsámi. Napjainkban múzeumként és imaházként egyaránt funkcionál.
- A Thermal Spa Siklós A fürdő belsőépítészete rendkívül impozáns, a medencéket körülvevő színes bástyák pedig különleges hangulatvilágukkal a vár biztonságos falait jelképezik. Minden egyes bástya belsejében meglepetés élmények várják a fürdőzőket!
Máriagyűdi Kegytemplom
Magyarország egyik legjelentősebb és legkedveltebb zarándokhelye. A kéttornyú, barokk stílusú római katolikus kegytemplomot a XVIII. században építették a ferencesek. A gyakori ima meghallgatások és a XVII. századi Mária-jelenések miatt régóta zarándokhely. A templom 2008-ban Basilica Minor rangot kapott. Máriagyűd a hazai szent helyeket összekötő Magyar Zarándokút végpontja.
Harkányi gyógyfürdő
Ez Dél-Dunántúl legismertebb fürdője. A gyógyfürdő környéke egy szép parkosított területen fekszik. Itt sétautakat alakítottak ki, amelyeken szobrok, szökőkutak, virágszigetek helyezkednek el. A gyógyvízhez kötődik egy legenda is. Eszerint az ördög szerette volna megszerezni Harkát, egy helyi lányt, de ez nem sikerült neki. Mérgében egy hatalmasat ugrott és belebújt a földbe, ahonnan azóta is kénes víz zubog.